ДПА

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ
Державна підсумкова атестація (ДПА) — випускні іспити, які складають випускники початкової (4 клас), основної (9 клас) та старшої (11 клас) школи в Україні. Державна підсумкова атестація проводиться наприкінці навчального року.
Державна підсумкова атестація  проводиться в загальноосвітніх навчальних закладах з предметів, які містяться в інваріантній частині типових навчальних планів за збірниками, затвердженими Міністерством освіти і науки України (надалі — «МОНУ»). Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів. Результати ДПА заносяться до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас) та до атестата про повну загальну середню освіту (11 клас) і враховуються при визначенні середнього бала відповідного документа, а також при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медаллю.
Державна підсумкова атестація у старшій школі  проводиться з чотирьох предметів обов’язково для всіх випускників у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання:

- з української мови та літератури;

- з математики

- історії України або іноземної мови;

- з предмета за вибором здобувачів освіти.

При цьому результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів.

У 9 класі державна підсумкова атестація проводитиметься з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу.
У 4 класі державна підсумкова атестація проводиться у формі контрольної роботи із української мови та математики.

АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ державної підсумкової атестації за 2019-2020 навчальний рік

В організації освітнього процесу пріоритетними напрямками діяльності є демократизація, гуманізація, диференціація, інтеграція навчання та виховання. Постійна увага приділяється рівню викладання кожного пдемету, проведенню предметних урочних, позаурочних та позакласних заходів, індивідуальній роботі, що сприяє підвищенню рівня оволодіння учнями знаннями, використання їх у процесі практичної діяльності, формуванні життєво важливих компетенцій та розвитку індивідуальних обдарувань.

Важливою оцінкою навчальної діяльності вчителів і учнів є результати державної підсумкової атестації випускників початкової, основної та старшої школи.

В 2020-2021 та 2022-2023 навчальних роках у зв’язку з карантином учні 4, 9 та 11 класів були звільнені від здачі ДПА.