Шкільна бібліотека

Протягом навчального року бібліотека проводить певну роботу: інформаційну, просвітницьку і духовну.

Учасники освітнього процесу забезпечені підручниками на 100%, програмовою літературою та методичними матеріалами. Згідно з програмами учні 1-11 класів одержали комплекти навчальних підручників. Підручники, яких не вистачало, взяті на тимчасове користування в школах Межівської СТГ.

Методичну допомогу вчителі одержують, використовуючи навчальну, художню, методичну літературу.

Крім підручників, бібліотека забезпечує учнів програмною літературою для позакласного читання, а також літературою для тематичних переглядів, написання рефератів, доповідей, матеріалами щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Програмної літератури для позакласного читання не вистачає.

Для формування ключових компетентностей на допомогу вчителеві, учням бібліотека використовує різноманітні форми: літературні огляди, вікторини, ігри, бесіди, виставки, конкурси, консультації, обговорення.

На початок навчального року кількість бібліотечного фонду – 23152 примірники: основний фонд складає – 16659 книг, фонд підручників – 6493. Поповнення бібліотечного фонду здійснюється за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів (337 примірників, з яких – 70 підручників і 267 художня література).

Основні показники 2020-2021 навчального року: читачів – 247 (учнів – 207, вчителів – 25, інші – 15), відвідувань – 1620, книговидача – 2050.

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» проведено 11 активностей (читацький марафон «Читаємо без зупинки», день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо», фотоконкурс «Я і моя улюблена книжка», літературна розважалочка «Розмалюю улюбленого казкового героя» та ін.), а протягом року були проведені 12 бібліотечних уроків та заходи, спрямовані на підвищення інформаційної культури читачів: бібліоподорож «Бібліотека – дім твоїх друзів», урок-мандрівка до країни «Читанії», свято «Книга – провідник у країну знань», урок-вікторина «Казкова скарбничка», літературна подорож «Різноманітний світ навчальних книжок» та ін..

Для популяризації читання та розширення світогляду учнів бібліотека презентувала виставки: «Безпека в інтернеті», «Зимовий книгосвіт», «Герої не вмирають», «За здоров’ям і для здоров’я», «З любов’ю до рідного селища», «Книга та комп’ютер – грані», «Зимові історії», «Книжковий листопад», «Спортивна книга – спортивним читачам», «Мій улюблений світ без насилля» та інші (14 заходів).

СЦЕНАРІЇ ПРОВЕДЕНИХ ЗАХОДІВ