Самоврядування

Учнівське самоврядування – спосіб організації життя учнівського колективу.

Між радою учнівського самоврядування, педагогічним колективом та батьками існує нерозривний зв’язок, як між рівноправними партнерами. Рада учнівського самоврядування є вищою законодавчою ланкою для учнівських рад класних колективів, її рішення обов’язкове для них. У свою чергу рада враховує інтереси і запити кожного класу через чітко налагоджені соціологічні та інформаційні служби. Створюються центри розвитку творчих здібностей школярів. Їх кількість буває кожен рік різною, бо визначається потребами та завданнями на поточний навчальний рік.

Функції самоврядування в школі

1. Забезпечення порядку в школі, організація чергувань у школі, в класах.
  2. Організація дозвілля на перервах.
  3. Проведення загальношкільних лінійок, зборів, конференцій, виставок.
  4. Організація самообслуговування в класах, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог.
  5. Організація роботи із збереження шкільного майна, води, електроенергії, підручників.
  6. Організація роботи з благоустрою території школи.
  7. Керівництво роботою гуртків у молодшій школі.
  8. Підготовка і проведення конкурсній, творчих свят, змагань.
  9. Контроль за відвідуванням школи учнями.
  10. Заслуховування звітів органів учнівського самоврядування.
  11. Участь у розробці плану роботи школи на новий навчальний рік.
  12. Участь у проведенні педагогічних рад, на яких розглядаються питання життєдіяльності учнівських колективів.

Статут учнівського самоврядування

Волонтерська діяльність